avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună seara! După ce mi a fost admisa contestația ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună seara! După ce mi a fost admisa contestația privind durata ...

Bună seara!
După ce mi a fost admisa contestația privind durata procesului , procurorul tot nu a soluționat cauza în termenul stabilit de judecător.
Care ar fi următorul pas?
Cel mai recent răspuns: loredanaavram , utilizator 20:25, 5 Ianuarie 2024
Depuneti alta contestatie.
Am depus alta contestatie întrebarea este, depun asa la nesfârșit pana se clasează dosarul ?
Am depus a doua contestatie pt durata procesului , a fost fixat termen , iar la soluție pe scurt scrie solutionare.
Ce inseamna asta mai exact?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Art. 341 al. 2 ncpp este in vigoare? cozma_mirela cozma_mirela Buna ziua! Am formulat o plangere penala impotriva cuiva. S-a dispus neinceperea urmaririi penale. Am formulat plangere impotriva solutiei. Prin ... (vezi toată discuția)
Plangere penala nesolutionata- procedura ? Narcisa_ Narcisa_ Buna seara, Doresc sa va impartasesc situatia prin care trec, in vederea unei solutii favorabile. Iata speta: Anul trecut, prin luna iulie, am depus o ... (vezi toată discuția)
Procurorii trag de timp? Just-drept Just-drept Dupa cum stim, procurorii nu au termen pentru solutionare un dosar, insa constitutia Romaniei si CEDO spune ca persoanele vatamate au dreptul la un proces ... (vezi toată discuția)