Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna seara , Am primit decizia de pensie limita de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna seara , Am primit decizia de pensie limita de vârstă sunt ...

buna seara , Am primit decizia de pensie limita de vârstă sunt nedumerită că nu sunt trecute în decizie anii lucrați în grupa 1 adică 10 ani și 8 luni plus 3 ani și 4 luni în grupa a doua din cei 34 ani și 11 luni cât îmi trebuia.
Menționez că sunt născută 28.11.1966 și s-a calculat 1626 lei ce mă sfătuiți să fac ??
Primul pas ar fi sa cereti o lamurire Casei de Pensii ... Oricum , cata vreme ati iesit deja la pensia de limita de varsta , e limpede ca s-a tinut seama de anii lucrati in grupe , nu a trebuit sa asteptati pana la 62 ani si 11 luni ( cat este varsta standard pentru femeile nascute in nov. 1966 ) . Despre cuantumul pensiei ... nu se poate face un comentariu , acesta depinde de castigul dvs. din fiecare luna , a fiecarui an din cariera dvs.
buna ziua nu scrie in decizie exact câți ani am de munca lucrați și punctele aferente

CHKa a scris:

Primul pas ar fi sa cereti o lamurire Casei de Pensii ... Oricum , cata vreme ati iesit deja la pensia de limita de varsta , e limpede ca s-a tinut seama de anii lucrati in grupe , nu a trebuit sa asteptati pana la 62 ani si 11 luni ( cat este varsta standard pentru femeile nascute in nov. 1966 ) . Despre cuantumul pensiei ... nu se poate face un comentariu , acesta depinde de castigul dvs. din fiecare luna , a fiecarui an din cariera dvs.