avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 365 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna seara , Am primit decizia de pensie limita de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna seara , Am primit decizia de pensie limita de vârstă sunt ...

buna seara , Am primit decizia de pensie limita de vârstă sunt nedumerită că nu sunt trecute în decizie anii lucrați în grupa 1 adică 10 ani și 8 luni plus 3 ani și 4 luni în grupa a doua din cei 34 ani și 11 luni cât îmi trebuia.
Menționez că sunt născută 28.11.1966 și s-a calculat 1626 lei ce mă sfătuiți să fac ??
Cel mai recent răspuns: dointza , utilizator 08:22, 21 Decembrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Primul pas ar fi sa cereti o lamurire Casei de Pensii ... Oricum , cata vreme ati iesit deja la pensia de limita de varsta , e limpede ca s-a tinut seama de anii lucrati in grupe , nu a trebuit sa asteptati pana la 62 ani si 11 luni ( cat este varsta standard pentru femeile nascute in nov. 1966 ) . Despre cuantumul pensiei ... nu se poate face un comentariu , acesta depinde de castigul dvs. din fiecare luna , a fiecarui an din cariera dvs.
buna ziua nu scrie in decizie exact câți ani am de munca lucrați și punctele aferente

CHKa a scris:

Primul pas ar fi sa cereti o lamurire Casei de Pensii ... Oricum , cata vreme ati iesit deja la pensia de limita de varsta , e limpede ca s-a tinut seama de anii lucrati in grupe , nu a trebuit sa asteptati pana la 62 ani si 11 luni ( cat este varsta standard pentru femeile nascute in nov. 1966 ) . Despre cuantumul pensiei ... nu se poate face un comentariu , acesta depinde de castigul dvs. din fiecare luna , a fiecarui an din cariera dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Varsta de pensionare la femei in grupa 1 de munca moldovan_margareta moldovan_margareta Varsta de pensionare daca am lucrarti in grupa 1 de munca 26 ani si 6 luni si am 1 copil, am 44 ani si 7 luni .Dupa noua lege la ce varsta pot sa ies in ... (vezi toată discuția)
Varsta pensionare anticipata fara penalizare AnghelAnaGeorgiana AnghelAnaGeorgiana Buna ziua, Mama mea ( este nascuta in anul 1966, noiembrie ) lucreaza din anul 1984( acelasi loc de munca ), timp de 12 ani a avut grupa a 2a. As vrea sa ... (vezi toată discuția)
Varsta pensionare IRLUBUCURESTI IRLUBUCURESTI Buna ziua O femeie nascuta in 1966, februarie. cu 10 ani de munca grupa I si 13 ani de grupa II cand iese legal la pensie? Lucreaza din 1984. Multumesc! (vezi toată discuția)