avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Eu ma ocup cu promovare websiteuri. In 2017 a revenit ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Eu ma ocup cu promovare websiteuri. In 2017 a revenit un client ...

Eu ma ocup cu promovare websiteuri. In 2017 a revenit un client la mine si am avut o intelegere verbala pentru 100 euro lunar sa-si parcheze domeniul pe gazduirea mea si eu sa dezvolt un site performant.

In 2023 am decis sa intrerup relatia datorita comportamentului si sa sterg siteurile din gazduirile mele.

Astazi dansul mi-a facut plangere pentru distrugere, furt, si practic socoteste ca era totul al lui.

Intrebarea mea este :

Este mai bine sa astept sa ma contacteze poltia sau sa ma duc eu direct sa explic situatia?
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 02:50, 15 Ianuarie 2024
Asteptati. Nu e nimic de pierdut si veti sti la ce sa raspundeti.
Parerea mea e ca Politia nu se va baga, dar va poate cere daune in drept civil, iar asta, chiar daca veti castiga procesul, inseamna ani de zile de avocati si tribunale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raspundere limitata companie web hosting in caz de stergere date ? maximeuan maximeuan [b]De curand o companie de web hosting a facut urmatorul anunt:[/b] Anunt Oficial <cenzurat> comunica tuturor clientilor si colaboratorilor faptul ... (vezi toată discuția)
Furt calificat ionut09 ionut09 ma scuzati ca va deranjez da am si eu o problema am 2 furturi un telefon si un inel de aur cred ca mia facut dosar penal ma duc la puscarie?? (vezi toată discuția)
Complice furt in supermarket Unknownartist Unknownartist Salutare! Sa va povestesc cele intamplate.. Am intrat singur intr-un supermarket si acolo m-am intalnit cu 2 prieteni care erau deja la cumparaturi, eu nu ... (vezi toată discuția)