Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Eu ma ocup cu promovare websiteuri. In 2017 a revenit ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Eu ma ocup cu promovare websiteuri. In 2017 a revenit un client ...

Eu ma ocup cu promovare websiteuri. In 2017 a revenit un client la mine si am avut o intelegere verbala pentru 100 euro lunar sa-si parcheze domeniul pe gazduirea mea si eu sa dezvolt un site performant.

In 2023 am decis sa intrerup relatia datorita comportamentului si sa sterg siteurile din gazduirile mele.

Astazi dansul mi-a facut plangere pentru distrugere, furt, si practic socoteste ca era totul al lui.

Intrebarea mea este :

Este mai bine sa astept sa ma contacteze poltia sau sa ma duc eu direct sa explic situatia?
Asteptati. Nu e nimic de pierdut si veti sti la ce sa raspundeti.
Parerea mea e ca Politia nu se va baga, dar va poate cere daune in drept civil, iar asta, chiar daca veti castiga procesul, inseamna ani de zile de avocati si tribunale.