avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 404 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, sub noi avem un cuplu ce tind sa cred ca ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, sub noi avem un cuplu ce tind sa cred ca sunt invidiosi ...

Buna ziua, sub noi avem un cuplu ce tind sa cred ca sunt invidiosi ca avem copil, ne au facut plangere la politie pentru ca face prea multa galagie copilul, si au spus ca vor sa ne dea si in judecata.
Acesti vecini sunt deranjati ca cea mica de doar 2 ani si 11kg alearga cu piciorusele prin casa casa, am pus pe jos covor antifonic din spuma dar spun ca tot se aude.
Mentionez ca cei doi lucreaza de acasa si rareori i am vazut iesind din casa.
Cea mica este scoasa zilnic afara, merge la cresa si adoarme la maxim 20... deci nu petrece prea mult timp acasa.
In ultima perioada au devenit foarte insistenti, ne bat tot timpul la usa, ne dau mesaje, sa nu mai facem galagie.
Acum 3 ani si au renovat complet apartamentul, ma gandesc ca au modificat si ceva la structura sau izolare.
Am vorbit si cu ceilati vecini de bloc si au spus ca ei nu sunt deranjati ca nu aud nimic
Ne e frica sa mai iesim, ne urmareste mereu.
Ce as putea face ca sa inteleaga ca este doar un copil de 2 ani care are mult chef de joaca si extrem de multa energie
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 17:42, 26 Decembrie 2023
Plangere la politie pt hartuire.
Le spuneți cu frumosul ca mai mult de atât nu luteti face si cat de prost ar fi antifonata casa, nu e ca și cum ai da cu picamerul. Copilul merge, nu se da cu rolele, nu se joaca cu mingea în casa ( urmează:)), deocamdată merge, sa se obișnuiască cu asta. O fi neplăcut, dar mersul prin casa face parte din folosinta obișnuită casei.
Asa sa le spuneți dacă va mai abordează. Sa va facă plangere, sa va dea in judecata, dar sa stea departe de dvs, daca nu le faceți plangere pt hartuire.
un copil de 2 ani care are mult chef de joaca si extrem de multa energie
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Perfect, sa il legam și sa îl atârnăm de lampa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incalcarea unor drepturi in condominiu clausofe clausofe Buna ziua! Ce pasi ma sfatuiti sa urmez in situatia in care vecina mea de deasupra are copil mic de 2 ani si am inteles este copil...dar se simte ca mama nu ... (vezi toată discuția)
Zgomot polin.boro polin.boro buna seara. eu sunt o persoana care sta deasupra unor vecinii foarte plangacioasi. cand ei au facut party de craciun nu le.a pasar ca avem copil de cateva luni ... (vezi toată discuția)
Rog sfaturi - spatiul locativ bloc Marta0000 Marta0000 Bună Sunt deja epuizat de tot feluri de tertipuri încercate şi am nevoie urgent de un sfat pentru a actiona intr-o formă legală. Locuiesc de cateva ... (vezi toată discuția)