avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 684 soluții astăzi

Rămâi informat cu avocatnet.ro, acum și pe Google News. Click aici și apasă pe urmărește-ne (follow sau steluță)!

Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, locuiesc de aproximativ 1,5 ani pe o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, locuiesc de aproximativ 1,5 ani pe o alee(aproximativ ...

Bună ziua, locuiesc de aproximativ 1,5 ani pe o alee(aproximativ 40 m până la strada principala) unde beneficiarii contractului de furnizare apa(4 la numar) si-au făcut în regie proprie rețea de canalizare,racordat la magistrală acum 30+ de ani.In tot acest timp acest sistem a funcționat și funcționează cu probleme(blocaje,colmatări) deoarece nu a fost făcut profesionist.Intrebarea mea este,pt ca avem contracte și plătim serviciul de canalizare,poate firma care gestioneaza aceste rețele să ne rezolve problema în vreun fel?Noi suntem dispuși să cumpărăm materialele necesare.Mulțumesc

Alte discuții în legătură

Lucrare privata racordare apa, devine domeniu public? ShereKhan ShereKhan Buna ziua, Pe strada pe care locuiesc s-a construit un bloc nou acum aprox. un an si jumatate, care a realizat racordarea acestuia la reteaua de canalizare ... (vezi toată discuția)
Racordare apa si canalizare obligatorie? buna ziua, sunt in procesul ... GabrielNicolae GabrielNicolae Racordare apa SI canalizare obligatorie? Buna ziua, Sunt in procesul constructiei casei. Incerc sa ma racordez la apa, dar cei de la compania de apa imi ... (vezi toată discuția)
Racordare la gaze meri57 meri57 RACORDARE LA GAZE Bună ziua Locuiesc pe o alee aparținând domeniului public, cu lățimea de 3m. Casa mea este primul imobil de pe alee, la o ... (vezi toată discuția)