Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna ziua , zilele libere propuse de Guvern - ce ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna ziua , zilele libere propuse de Guvern - ce obligații are ...

Zilele libere propuse de Guvern - ce obligații are mediul privat fata de acestea? cine plătește nemunca propusă ?

mulțumesc mult
mobinstal, utilizator
Nu are nicio obligatie .. angajatorii din sectorul privat pot acorda liber, cu recuperarea zilei respective in alta perioada de activitate.
Recuperat când? Sâmbăta ? Iar nu e ok , ptrca sâmbăta ar intra la tarif dublu ! Nu prea e ok ce propune Guvernul in condițiile in care nu oferă nimic in schimb! Partea proasta este ca salariații au înțeles ca aceste libere de la Guvern sunt plătite de Guvern si noi trebuie sa le dam liber plătit !!!!!! Cum procedam ??? Mulțumesc
Sambata nu intra ;la tarif dublu ... recuperarea se poate face in fiecare zi cate o ora in plu ... nu sunt platite de Guvern, au inteles gresit.

Aratati-le actul normativ sa se clarifice ...