Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Extras carte funciara-sarcini-
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Extras carte funciara-sarcini-

Buna ziua!
Am cumparat un apartament,iar cand am cerut un extras de carte funciara la rubrica -B partea II Propietari si acte -,apare
B3 -interdictie de instrainare,grevare..in favoarea unei banci din anul 2012
B4 - propietarii ,noi, din anul 2022
-C partea II sarcini-
inscrieri privind dezmembrarea,drepturi reale de garantii si sarcini-NU SUNT-

Apartamentul a fost depus garantie in 2012 ,dar imprumutul a fost achitat.
Nu stiu ce sa inteleg-banca mai are vreun drept asupra apartamentului sau se ia in considerare doar rubrica C -liber de sarcini?
Pot sa-l instrainez fara probleme?
Multumesc!
danbae@yahoo.com, utilizator