avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Extras carte funciara-sarcini-
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Extras carte funciara-sarcini-

Buna ziua!
Am cumparat un apartament,iar cand am cerut un extras de carte funciara la rubrica -B partea II Propietari si acte -,apare
B3 -interdictie de instrainare,grevare..in favoarea unei banci din anul 2012
B4 - propietarii ,noi, din anul 2022
-C partea II sarcini-
inscrieri privind dezmembrarea,drepturi reale de garantii si sarcini-NU SUNT-

Apartamentul a fost depus garantie in 2012 ,dar imprumutul a fost achitat.
Nu stiu ce sa inteleg-banca mai are vreun drept asupra apartamentului sau se ia in considerare doar rubrica C -liber de sarcini?
Pot sa-l instrainez fara probleme?
Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 4 Ianuarie 2024
danbae@yahoo.com, utilizator

Alte discuții în legătură

Vanzare imobil dobandit prin mostenire HCrisan HCrisan Buna seara! As dori sa va cer parerea in legatura cu extrasul meu de carte funciara. Recent am mostenit un apartament, dupa decesul unchiului meu. In ... (vezi toată discuția)
Extras carte funciara madilie madilie Buna ziua, Am si eu o intrebare. Tocmai am cumparat un apartament. Am platit banii in avans cu semnarea unui antecontract. Ulterior am cumparat si un loc de ... (vezi toată discuția)
Extras cf pentru informare - ipoteca in favoarea bancii ralucagrecu ralucagrecu Buna ziua, Dorim sa cumparam un apartament, iar proprietarul a avut ipoteca in favoarea bancii (pe o suma echivalenta cu 1/4 din valoarea apartamentului). ... (vezi toată discuția)