Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Va rog să mă ajutați,am o restanță la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Va rog să mă ajutați,am o restanță la întreținere cu tot ...

Va rog să mă ajutați,am o restanță la întreținere cu tot cu penalizare însumând undeva la 60000 de lei. Vreau să plătesc aceasta datorie dar asociația nu are cont bancar și nici nu vrea să deschidă motivând că li sa cerut multe acte de care ei nu dispun. Menționez că nu avem cenzor,președintele este ales online așa spun ei și AG nu s-au făcut de vreo 6-7 ani. Cum pot sa procedez să plătesc daca ei nu vor să deschidă cont? Mulțumesc.
Platiti la casierie, la administrator si solicitati chitanta.
latka, moderator
Plătiți prin casierie pe bază de chitanță în mai multe tranșe ca să nu-i împovărați cu număratul. Suma de 60.000 lei poate fi tentantă dacă este plătită într-o singură tranșă.
Trebuie sa fie vorba de vreo greseala , nu poate fi suma de 60.000