Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Deducere pentru persoane în întreținere?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Deducere pentru persoane în întreținere?

Bună!
Am salariul minim pe economie și am doua persoane în întreținere mai exact soția care este casnica și fetița. Întrebarea mea este: ce suma primesc in mâna pt doua persoane în întreținere? Mai exact după deducerea din impozitare ce suma primesc, 50 lei sau 75 lei, cât? Mulțumesc!
george-neagu, moderator