Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, In urma unei altercatii cu un minor de 17 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, In urma unei altercatii cu un minor de 17 ani, eu ...

Buna ziua, In urma unei altercatii cu un minor de 17 ani, eu fiind adult am primit o amenda pentru scandal. Minorul a aruncat o pearda i curtea domiciliului meu care l-a lezat pe tatal meu, dupa care a urmat altercatia. Minorul are cucuie in zona capului iar eu leziuni la nas is zona ochiului si un deget rupt. Urmeaza ancheta la sectia de politie. Am primit recomanadarea autoritatilor de a ne impaca, insa familia minorului doreste inaintarea dosarului in instanta. Care sunt urmarile pe care le pot suporta in instanta? Imi puteti recomanda un avocat penal?
Buna ziua, depinde foarte mult pentru ce infractiune sunteti cercetat, pentru ce ci s-a aplicat amenda. Ar fi indicat ca un avocat sa se intereseze pentru dvs de stadiul dosarului si a incerca o impacare cu partea adversa. Recomandarile nu sunt permise pe forum dar puteti lua legatura cu orice avocat din lista care activeaza in domeniul dreptului penal.