Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program lucru in CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program lucru in CIM

Buna ziua!
Intr-o companie de transport avem urmatoarele situatii de program de lucru:
1 Salariati care lucreaza doar la program de zi
2 Salariati care lucreaza si la program de zi si de noapte (combinat in functie de comenzi)
3 Program doar de noapte nu exista
4 Program inegal reglementat in art. 113 si 116 din Codul Muncii nu exista.

Stim ca in CIM la timpul de lucru putem trece ore zi / ore noapte / inegal

Intrebare 1 Cum putem trece programul de lucru in CIM pentru situatia de la punctul 2, tinand cont ca ei nu lucreaza doar de zi, doar de noapte sau inegal?

Va multumesc!
adax, utilizator
Nu cred ca veti gasi un raspuns clar, decat in situatia in care aveti exact situatia sosirii comenzilor.