Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara cum se procedează daca am un copil de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara cum se procedează daca am un copil de imediat 1 an ...

Buna seara cum se procedează daca am un copil de imediat 1 an ,și urmează încă unul cum se procedează cu indemnizațiia ? Se face inca un dosar ?
Care este data cand primul copil face 2 ani ?

Care este data prezumata a nasterii celui de al doilea copil?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Primul copil face pe data de 22.01.2025 2 ani ,și data probabila a nașterii este in octombrie 2024

Cornel Vasile a scris:

Care este data cand primul copil face 2 ani ?

Care este data prezumata a nasterii celui de al doilea copil?

Din CCC1 intrati in CCC2 .. dacă din calculul indemnizației pentru CCC 2 rezultă un cuantum al indemnizației lunare pentru creșterea copilului mai mic decât cuantumul indemnizației primit anterior nașterii celui din urmă copil, se acordă indemnizația lunară pentru creșterea copilului primită pentru copilul anterior.