avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 471 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara cum se procedează daca am un copil de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara cum se procedează daca am un copil de imediat 1 an ...

Buna seara cum se procedează daca am un copil de imediat 1 an ,și urmează încă unul cum se procedează cu indemnizațiia ? Se face inca un dosar ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:03, 11 Ianuarie 2024
Care este data cand primul copil face 2 ani ?

Care este data prezumata a nasterii celui de al doilea copil?
Ultima modificare: Joi, 11 Ianuarie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic
Primul copil face pe data de 22.01.2025 2 ani ,și data probabila a nașterii este in octombrie 2024

Cornel Vasile a scris:

Care este data cand primul copil face 2 ani ?

Care este data prezumata a nasterii celui de al doilea copil?

Din CCC1 intrati in CCC2 .. dacă din calculul indemnizației pentru CCC 2 rezultă un cuantum al indemnizației lunare pentru creșterea copilului mai mic decât cuantumul indemnizației primit anterior nașterii celui din urmă copil, se acordă indemnizația lunară pentru creșterea copilului primită pentru copilul anterior.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua sunt în concediu de maternitate. copilul face 2 ani ... Danutzad Danutzad Bună ziua sunt în concediu de maternitate. Copilul face 2 ani în februarie însă am aflat ca sunt însărcinată.ce se întâmplă dacă nu ma întorc la ... (vezi toată discuția)
Dacă după un an de îngrijire copil o să am al doilea copil, ... Florey Florey Dacă după un an de îngrijire copil o să am al doilea copil, cum se prelungeste concediul de ingrijire? Voi avea 1 an pentru primul si 2 ani in continuare ... (vezi toată discuția)
Salariata in ccc care este insarcinata anymaryh anymaryh Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti in cazul unei salariate care se afla in CCC in varsta de pana la 2 ani pana in martie 2014, ramane din nou insarcinata ... (vezi toată discuția)