Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am fost la Casa de Pensie să depun acte pentru ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am fost la Casa de Pensie să depun acte pentru recalcularea ...

Am fost la Casa de Pensie să depun acte pentru recalcularea pensiei de la 1 septembrie, acte ca diploma de master. Mi s-a spus că nu se știe dacă legea va rămăne nemodificată.
Dacă depun după 1 septembrie, pierd o perioadă din pensie până îmi recalculează pensia cu noile acte depuse!
Nu ar fi normal să le primească?
Daca le depuneti acum, credeti ca la 01.09.2024 o aveti recalculata pensia? Toate pensiile vor fi recalculate de la 1 septembrie 2024.
Chiar dacă depuneți actele de pe acum, nu vă avantajează cu nimic, pentru că și pensia dvs va fi recalculată când îi va veni rândul, nu se ține cont că ați depus actele.
Va fi o nebunie la recalcularea atâtor dosare de pensie.
Depuneti actele sa fie la dosarul dvs. de pensie, cu confirmare de primire de la CJP. Puteti depune prin posta.
Si exista un termen de recalcularea 6 luni de la 01.09.2024...