Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Aplicare OUG 142/2021 si in constructii?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Aplicare OUG 142/2021 si in constructii?

Buna ziua

Sectorul constructii se incadreaza in OUG 142/2021? Cu alte cuvinte si in sectorul de constrictii trebuie renegociat salariul pentru cei care sunt incadrati pe salariul minim, respectiv in prezent 4582 lei?
Da, si in sectorul constructii ..legea nu face distinctie.
Va multumesc mult!