Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua. Va rugam sa ne ajutati cu un raspuns cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua. Va rugam sa ne ajutati cu un raspuns cu privire la ...

Buna ziua.

Va rugam sa ne ajutati cu un raspuns cu privire la urmatoarea problema:
- in M.Of. 1089 - a fost publicata Legea nr. 360 din 29 noiembrie 2023 privind sistemul public de pensii
.... dar am citit pe Internet ca ... la această dată actul nu are o formă aplicabilă ....

Știam că după 3 zile de la publicarea unei LEGI în Monitorul Oficial ... intră în vigoare și se aplică ...

Vă rugăm frumos să ne ajutați cu un răspuns:
- de data aceasta, cum se procedează ?
Legea 360 din 29 noiembrie 2023 privind sistemul public de pensii - se mai aplică .... din 01.01.2024 ? .... sau de la ce dată ?
Este prinsa in Legea 360/2023 , la art. 167 , data intrarii in vigoare - la 01.09.2024 - , cu exceptia catorva articole ( care au intrat in vigoare de la 01.01.2024 ) .
Vă mulțumim frumos pentru răspuns !