Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara mama mea mia facut donatie pe un teren pot ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara mama mea mia facut donatie pe un teren pot sa il vind ...

Buna seara mama mea mia facut donatie pe un teren pot sa il vind specific ca mai am 3 frati daca puteti sa imi dati un raspuns multumesc
Donația poate fi supusă reducțiunii de către ceilalți moștenitori rezervatari, dar potrivit legii, vor obține doar jumătate de cotă din cât ar fi avut dreptul dacă nu vă făcea donația.
Deci și dacă ei atacă donația, tot dvs rămâneți în avantaj.