Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Interpret sau formator?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Interpret sau formator?

Sunt PFA si am codurile 7021, 8230, 4619, 8552, 9002, 8559.
Vreau sa incep o colaborare noua. Activitatea presupune sa inregistrez de acasa partea vocala din niste ghiduri si cursuri online. Aceasta activitate intra sub codul meu CAEN 8559 sau la 9002 sau trebuie sa imi iau un alt cod CAEN pentru a presta activitate ca interpret? Eu primesc textul pe care il inregistrez, ma filmez in timp ce il recit si apoi il trimit catre prelucrare. Pot gasi o varianta ca sa nu trebuiasca sa imi schimb codurile? Colaboratorul meu spunea ceva despre a colabora cu un contract de drepturi de autor. E mai bine asa ca forma de colaborare? Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Margacc, utilizator
Cred ca ar putea fi considerate audiobookuri