avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Interpret sau formator?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Interpret sau formator?

Sunt PFA si am codurile 7021, 8230, 4619, 8552, 9002, 8559.
Vreau sa incep o colaborare noua. Activitatea presupune sa inregistrez de acasa partea vocala din niste ghiduri si cursuri online. Aceasta activitate intra sub codul meu CAEN 8559 sau la 9002 sau trebuie sa imi iau un alt cod CAEN pentru a presta activitate ca interpret? Eu primesc textul pe care il inregistrez, ma filmez in timp ce il recit si apoi il trimit catre prelucrare. Pot gasi o varianta ca sa nu trebuiasca sa imi schimb codurile? Colaboratorul meu spunea ceva despre a colabora cu un contract de drepturi de autor. E mai bine asa ca forma de colaborare? Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Ultima modificare: Vineri, 19 Ianuarie 2024
Margacc, utilizator
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 23:27, 19 Ianuarie 2024
Cred ca ar putea fi considerate audiobookuri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Activitate noua pfa Margacc Margacc Sunt PFA si am activitate in grupa 702, activitate principala 7021 si secundare 8230, 4619, 8559, 9002, 8552. Vreau totusi sa fiu si livrator la Tazz. Pot ... (vezi toată discuția)
Coduri caen training online Ral_uca Ral_uca buna ziua, va rog sa ma ajutati si pe mine cu alegerea codurilor CAEN aferente activitatii de platforma online pentru cursuri digitale/video/cu access ... (vezi toată discuția)
Pfa cu mai multe coduri caen DinuLioara DinuLioara Bună ziua! Sunt PFA cu codul CAEN 7430 (interpreți), dar am și alte 2 coduri CAEN adăugate ulterior - 8552 (limbi străine) și 8559 (alte forme de ... (vezi toată discuția)