avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 123 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... As dorii sa închiriez masina personala unei Flote ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

As dorii sa închiriez masina personala unei Flote Uber/bolt. ...

As dorii sa închiriez masina personala unei Flote Uber/bolt. Cum se face având în vedere ca sunt o persoana fizica. Vreau sa fac acest lucru 100% legal sa nu am probleme cu legea.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:55, 22 Ianuarie 2024
Detalii
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxe suplimentare uber / bolt Vlad2005 Vlad2005 Buna ziua Vreau sa ma apuc cu masina personala de serviciul ridesharing tip Uber / Bolt. Din punct de vedere fiscal ca persoana fizica pentru a fi legal ... (vezi toată discuția)
Buna seara, lucrez ca si curier la bolt, eu fiind student, si ... balatalurcis balatalurcis Buna seara, lucrez ca si curier la Bolt,eu fiind student, si ca taxe platesc doar 50 de lei contractul de munca si comisionul firmei partnere.Dar ce nu inteleg ... (vezi toată discuția)
Flotele partenere uber/bolt pot colabora legal cu pfa. Alex1. Alex1. Buna seara. Flotele partenere Uber/Bolt pot colabora legal printr-un contract de servicii cu șoferi care au PFA (cu atestat). sau numa prin angajare? Sunt ... (vezi toată discuția)