Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributia CAS si CASS se calculeaza la venit brut ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributia CAS si CASS se calculeaza la venit brut sau net?

Buna seara!

Pe internet sunt articole contradictorii.

1. Contributia CAS si CASS pe 2023 se calculeaza tinand cont de venitul brut, sau de net?
2. Contributia CAS si CASS pe 2024 se calculeaza tinand cont de venitul brut, sau de net?

Multumesc pentru clarificare.

PS: pfa, activitati independente
eupopescu, utilizator
Acum e clar. Va multumesc tuturor pentru clarificare si pentru timpul dvs! O zi frumoasa in continuare.