Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara! Este adevarat ca dupa ce au trecut 6 luni ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara! Este adevarat ca dupa ce au trecut 6 luni de la expirarea ...

Buna seara! Este adevarat ca dupa ce au trecut 6 luni de la expirarea datei limita de finalizare dintr-o promisiune de vanzare-cumparare a unui imobil clientii nu mai pot cere in instanta perfectarea actului de vanzare - cumparare in conformitate cu clauzele din promisiune?
Este adevarat daca nu afla intr-o situatie de intrerupere a termenului de prescriptie, de exemplu cumparatorii au avut posesia imobilului.