Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Certificatul de rol de la Directia Taxe si Impozite
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Certificatul de rol de la Directia Taxe si Impozite

Certificatul de rol de la Directia Taxe si Impozite este acelasi document cu certificatul de atestare fiscala emis de ANAF?
george-neagu, moderator
Buna ziua, nu. Certificatul de la DITL cuprinde referiri la obligatiile fiscale referitoare la imobilele detinute in proprietate, certificatul ANAF cuprinde referire cu privire la obligatiile fiscale aferente veniturilor.