Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... jigniri primite de la angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

jigniri primite de la angajator

Lucrez pt o persoana importanta in Romania,sunt secretara, de foaarte multe ori ma jigneste, (idioata, batuta in cap,etc)...ce e de facut? exista vreo lege care s ama ajute??:((
plangere la ITM si la politie pt insulta,
Cel mai bine rezolvati-va problema pe cale amiabila si mai apoi procedati cum va sfatuit "avokitten"
Avokitten a scris:

plangere la ITM si la politie pt insulta,

In primul rand trebuie sa va autoevaluati cu atentie, să intelegeti ce asteptari are "sefa / persoana importanta" şi inainte de a face plangere la ITM si politie să va ganditi că va mariti sansele de a fi data afara ca necorespunzatoare.
SC QCERT SRL , Consultant resurse umane
Daca sunteti hotarata sa demisionati faceti plangere la ITM si Politie.
Daca vreti sa lucrati in continuare discutati amiabil si vedeti ce asteptari are de la dvs.
Succes!
din pacate in romania se intampla. inregistreaza-l sau in momentul in care te jigneste sa ai martori. ddupa aceea poti face plangere, sau incearca sa-ti gasaeti alt job