avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 469 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Declaratie 394 pe 2010 de unde descarcam noul program ...
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Declaratie 394 pe 2010 de unde descarcam noul program ?

Referitor la noua legislatie, declaratia 394 se va depune lunar , incepand cu anul 2010.
Intrebarea cea mai importanta referitor la acest subiect suna cam asa:

De unde descarca noul program , pentru listarea acestor declaratii ?

Inafara de vechiul program, in care perioada de raportare este semestrul, nu am gasit nimic.
Daca cineva poate sa ajute cu un link ,sau o informatie , ar fi de mare folos.

Multumim anticipat.:sorry:
Cel mai recent răspuns: catalin74cc , utilizator 21:09, 25 Februarie 2010
site-ul ANAF
nu te supara dar urmaresc zilnic saitul anaf si inca nu a aparut nimic.

pe lincul urmator trebuie sa apara , dar nu este inca.

[ link extern ]

multumiri oricum
apare la "Proiecte de acte normative supuse dezbaterii publice " pe site-ul ANAF - legislatie- transparenta decizionala :

[ link extern ] !/
Ultima modificare: Miercuri, 24 Februarie 2010
gabi rosu, utilizator
Multumim pt raspuns .

Nu am gasit nimic la adresa mentionata, iar lincul deschide o casuta de logare.

Probabil nu am fost inteles ceea ce caut.

Lincul atasat de catre mine , ceva mai sus, indica vechiul program , tot aici trebuie sa apara si varianta noua.

Din ultimele informari , referitor la aceasta declaratie , a existat un proiect, care inca nu a intrat in vigoare. Asa ca mai asteptam.
Multumiri inca o data pt timpul acordat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 394 depusa eronat Carmen91 Carmen91 Am depus pe S3,declaratia 394 eronata, acum mai pot face rectificativa? se depun tot trimestrial sau lunar? (vezi toată discuția)
Va rog urgent---eroare d394 gina.lucia gina.lucia Va rog...urgent am nevoie de ajutor ca nu stiu ce sa fac. La decl 394 imi da umr eroare : Au fost identificate urmatoarele ERORI: E: op1 (13) sectiune op11 ... (vezi toată discuția)
Program 392b lulu58 lulu58 Stie cineva daca a aparut anul acesta (2015) programul pentru declaratia 392B (aferent anului 2014). Daca da, unde il pot gasi? (vezi toată discuția)