avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 292 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ! Soțul meu este la închisoare in Franța ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ! Soțul meu este la închisoare in Franța (condamnam la ...

Buna ! Soțul meu este la închisoare in Franța (condamnat la 1 an de închisoare ) este recent intrat și nu reușesc sa ii trimit bani . Am contul lui și datele pentru a face transferul acolo, doar ca după ce fac transferul și bani imi sunt retrași din cont la interval de 3-6 zile mi se întorc înapoi înapoi in contul meu . De ce se întâmpla asta ?
Ultima modificare: Sâmbătă, 3 Februarie 2024
Corina2416, utilizator
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 06:54, 16 Februarie 2024
Trebuie sa discutati cu conducerea penitenciarului sau cu persoana împuternicita.

București 2024
Ultima modificare: Duminică, 4 Februarie 2024
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Transferul trebuie sa fie SEPA, efectuat in Euro, cu costurile doar pentru trimitator (deci nu partajate).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum trimit bani unui detinut din penitenciar? carmenalecu carmenalecu Buna seara! As dori sa aflu daca se pot trimite bani unui detinut in peniteciar doar prin mandat postal. Practic intrebarea este: se pot trimite bani si online ... (vezi toată discuția)
Comisioane banci sorinvlcc sorinvlcc Buna ziua, sunt angajat al unei firme straine si aceasta imi transfera salariul lunar intr-un cont curent deschis la o banca din Romania. Cu toate ca ... (vezi toată discuția)
Cont bancar strain, in romania nu am primit banii, in strainatate arata ca au fost trimisi alle4295 alle4295 Buna ziua. Am un cont strain intr-o banca germana. De cateva zile nu primesc banii trimisi din Germania, de familie, in cont. Am fost sa intreb la banca in ... (vezi toată discuția)