avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 189 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe card bancar, fara sa am un venit din ...
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe card bancar, fara sa am un venit din salariu sau alte surse

Buna ziua,

Momentan nu sunt angajat, nu am alte venituri de nici un fel. Are dreptul ANAF sa puna poprire pe un card bancar? Multumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 12:38, 7 Februarie 2024
Păi cum să nu aibă dreptul de a bloca contul bancar`!! Creditorul trebuie să stăruie în executarea până la recuperarea creanței.
plus ca nefiiind vb de venit saralial, o sa ia tot ce gaseste in cont.
plus ca nefiind vb de venit salarial, o sa ia tot ce gaseste in cont.
Ultima modificare: Miercuri, 7 Februarie 2024
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire salariu fara incuviintarea executarii silite - abuz banca davidescucostel davidescucostel Buna ziua Problema mea este urmatoarea : - in urma cu 4 ani am facut un imprumut de nevoi personale la banca . Am achitat o buna perioada ratele , dar ... (vezi toată discuția)
Poprire la banca sonya33 sonya33 buna ziua, am semnat ca fidejusor pt o societate, nestiind ce reprezinta termenul, eu eram imputernicita societatii; societatea nu si-a respectat obligatiile ... (vezi toată discuția)
Executarea silita si poprirea bancila bancila in urma neplatii la timp a ratelor la un credit s-a facut executare silita la sursa(societate,institutie).Acolo s-a calculat conf.codului de procedura civila ... (vezi toată discuția)