avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 152 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am pensie de invaliditate.Cunoaste cineva ce taxe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am pensie de invaliditate.Cunoaste cineva ce taxe platesc din ...

Am pensie de invaliditate.Cunoaste cineva ce taxe platesc din salariu avand in vedere ca lucrez 4 ore?Urmeaza sa ma angajez cu 4 ore.
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 14:44, 9 Februarie 2024
Se platesc toate taxele .
N-aveți scutire la nici o taxă, iar plata la fiecare contribuție se face procentual, raportat la salariul brut.
Ultima modificare: Vineri, 9 Februarie 2024
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajat cu norma de 1 ora Mariii Mariii Este vreo restrictie ca un angajat sa fie cu minim 2 ore, sau merge si cu o ora? Salariul minim brut pentru un sofer cu liceul efectuat este de 101 lei daca va ... (vezi toată discuția)
Persoană fizică înregistrată fiscal și angajată cu cim cu timp parțial. poate plăti angajatorul contribuția proporțional cu timpul lucrat? mirela.onciu mirela.onciu Ca persoana fizica inregistrata fiscal si in acelasi timp si salariat cu timp patial 2 ore, pot sa optez din 2018 prin declaratia 600 sa platesc contributia la ... (vezi toată discuția)
Contract de munca Apostol Pacuta Apostol Pacuta O firma are in activitate desfasurare evenimente. Aceste evenimente sunt organizate aproximativ o data sau de doua ori pe luna.. Pentru asta e necesara ... (vezi toată discuția)