avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua Daca am ramas corigent la doar o materie,de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua Daca am ramas corigent la doar o materie,de ce nu primesc ...

Buna ziua
Daca am ramas corigent la doar o materie,de ce nu primesc o adeverinta,sau diploma sau orice hartie cum ca am finalizat 12 clase?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:25, 9 Februarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca sunteti corigent, nu ati absolvit ..absolvirea inseamna ca la toate materiile sa aveti nota de trecere.
Si ce se poate face din punct de vedere legal?trebuie sa ma prezint la inspectorat ca sa lamuresc situatia?Deoarece la liceu,nu iti spun cum sa procedezi.
Va multumesc


Cornel Vasile a scris:

Daca sunteti corigent, nu ati absolvit ..absolvirea inseamna ca la toate materiile sa aveti nota de trecere.

Trebuie sa va dati corigenta, asa stiu si apoi sa solicitati adeverinta.
Nu mai deschideti mai multe topicru pe acelasi subiect ..continuati discutia aici
www.avocatnet.ro/forum/discu...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. nu imi elibereaza diploma de terminare liceu,pe motiv ... Stefanpetru05 Stefanpetru05 Buna ziua. Nu imi elibereaza diploma de terminare liceu,pe motiv ca am ramas corigent la o materie. Este legal,sau cum functioneaza? (vezi toată discuția)
Diploma de bacalaureat gicu73 gicu73 Sunt la o scoala de asistenţi medicali ,dar pînă în prezent nu am diplomă de bacalaureat deoarece am terminat 12 clase dar nu am obţinut diploma de ... (vezi toată discuția)
Respectarea nivelului de studii pentru incadrare cor gabrielaion gabrielaion Buna ziua, In Codul Ocupatiilor este specificat nivelul de studii pentru fiecare ocupatie. Ce inseamna \"studii medii\"? Scoala profesionala de 3 ani intra ... (vezi toată discuția)