Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintez un srl si preiau o autorizatie taxi
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintez un srl si preiau o autorizatie taxi

Buna ziua!As dori sa infiintez un srl, si sa preiau o autorizatie taxi.Nu voi avea activitate pe el pentru ca nu am masina, de aceea as opta la inceput pentru impozit de 16% pe profit.
Daca reiau activitatea in timpul anului oare pot reveni la micro 1%?
Si as dori sa va intreb daca inffiintez acest srl pentru taxi, si sotia are o activitate de meditatii particulare copii(muzica), putem activa cu ambele acgivitati pe acelasi srl, sau este bine sa fie despartite?(sa nu se complice)
Va multumesc anticipat!
george-neagu, moderator