Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Rețeta dozaj greșit prescrisa de medic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Rețeta dozaj greșit prescrisa de medic

Se poate da in judecata un medic care a prescris o reteta de dozaj greșită,astfel vatamand viata pacientului?
Aveți confirmare de la o comisie de medici, că respectivul doctor a prescris doza greșit`?
Fără probe confirmate de o expertiză a comisiei medico-legale, degeaba deschideți procesul.

Dapix a scris:

Aveți confirmare de la o comisie de medici, că respectivul doctor a prescris doza greșit`?
Fără probe confirmate de o expertiză a comisiei medico-legale, degeaba deschideți procesul.

Inca nu am,dar nu știu exact cum trebuie procedat sa obtin asta.
În primă etapă, depuneți în scris o sesizare la colegiul medicilor, la care anexați și o copie xerox cu rețeta de la medicul în cauză.