avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 296 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... IN CAZUL CAND O PERSOANA PRIMESTE UN TEREN EXTRAVILAN ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

IN CAZUL CAND O PERSOANA PRIMESTE UN TEREN EXTRAVILAN SI INTRAVILAN ...

IN CAZUL CAND O PERSOANA PRIMESTE UN TEREN EXTRAVILAN SI INTRAVILAN CU TITLU DE DONATIE INTREB,.,/, POATE SA VANDE ACESTE TERENURI SUS AMINTITE ???.MULTUMESC FOARTE FRUMOS DACA PRIMESC UN RASPUNS
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 12:21, 11 Februarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poate vinde daca nu exista prin contract o interdictie. Pt cel extravilan se urmeaza procedura speciala.
Nu mai scrieți cu majuscule, vi s-a tot zis!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nedumerire vanzare teren extravilan eugenaurelpopescu@yahoo.ro eugenaurelpopescu@yahoo.ro Am un teren compact in suprafata de 7960 mp din care , 6500 sunt in intravilan si 1460 in extravilan si am un eventual cumparator pentru tot terenul . Am ... (vezi toată discuția)
Partaj succesoral cu vanzaare DanielAl DanielAl Am de rezolvat următoarele obiective: I. Partajul unor terenuri, în bună înţelegere, între 5 moştenitori fraţi|/surori din care 4 în viaţă şi 3 ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ! am 3 terenuri intravilane in suceava, comuna salcea ... Andreea Corina Olteanu Andreea Corina Olteanu Buna ziua ! Am 3 terenuri intravilane in Suceava, comuna Salcea , si as dori sa fac o donatie unei persoana cu toate aceste terenuri . Intrebare a este : ... (vezi toată discuția)