Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vecinul din fata casei are o centrala ...cosul este la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vecinul din fata casei are o centrala ...cosul este la 50 cm de ...

vecinu din fata casi are o centrala ...cosul este la 50 cm de hotar...ma zapacit fumul ...ce este de facut....cui pot sa ma adresez...autoritatilor ?
Puteti sesiza DJSP (pentru disconfortul creat) si Agentia teritoriala de mediu (pentru poluarea zonei), in scris, cu nr. de inregistrare/ data.
Solutia este suprainaltarea cosului si/ sau montare de ventilator la cos pentru ventilare fortata, astfel incat fumul sa se disperseze la inaltime. Depinde foarte mult de ce arde vecinul in propria centrala.