avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 336 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara. As dori sa stiu ce drepturi suplimentare ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara. As dori sa stiu ce drepturi suplimentare prevazute ...

Buna seara. As dorii sa stiu ce drepturi suplimentare prevazute de lege au persoanele diagnosticate cu neoplasm. concedii. invaliditate, etc. pe timpul tratamentului. Asta deoarece am auzit tot felul de scutiri de la impozit, asigurari, altele. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 09:38, 17 Februarie 2024
Drepturile pacienților oncologici explicate de Federația Asociațiilor Bolnavilor de Cancer (FABC). Luați legatura cu aceast ONG pentru informații suplimentare.

1. Servicii medicale specifice în cadrul pachetului minimal și de bază
2. Asistența medicală transfrontalieră
3. Unele situații speciale privind accesul la medicamente
4. Drepturile persoanelor cu handicap
5. Dreptul la pensie de invaliditate
6. Dreptul la concediu și indemnizație pentru incapacitate temporară de muncă
7. Dreptul la concediu și indemnizație pentru îngrijirea pacientului cu afecțiuni oncologice și dreptul la ședințe de evaluare și de consiliere psihologică

[ link extern ] /
Ultima modificare: Sâmbătă, 17 Februarie 2024
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare de boala darianna darianna buma ziua. Am fost diagnosticata cu cancer de col uterin .De 1 an sunt in concediu medical.As dori sa stiu daca beneficiez de pensie de boala, (vezi toată discuția)
Cine eliberează concediul medical pentru îngrijirea pacientului ... malinas28 malinas28 Cine eliberează concediul medical pentru îngrijirea pacientului oncologic peste 18 ani? (vezi toată discuția)
Concediu medical cod 14 danieltimis danieltimis Buna ziua, va cer ajutorul deoarece nu mai pot de atata incompetenta ce exista in sistemul de sanatate din Romania. Va explic pe scurt: Am fost diagnosticat cu ... (vezi toată discuția)