avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legea nr. 280/2023 privind accesul cu prioritate. Este ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legea nr. 280/2023 privind accesul cu prioritate. Este valabil ...

Legea nr. 280/2023 privind accesul cu prioritate. Este valabil la iesire din tara sau intrare la posturile vamala?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 03:06, 17 Februarie 2024
Fmeile gravide, precum și persoanele însoțite de copii cu vârsta de până la 5 ani au prioritate la casieriile/ghișeele/casele de marcat din cadrul entităților publice și private, precum și la serviciile oferite de acestea, cu excepția cazurilor în care acestea dețin casierii/ghișee/case de marcat speciale pentru categoriile de persoane enunțate.

In opinia mea, este valabil la situatiile de iesire din tara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lucrul cu produse hillfingerr hillfingerr Salutare, Pana acum pe firma am oferit si lucrat doar cu servicii. Recent a trebuit sa achizitionez de la un furnizor un produs fizic pe care l-am ... (vezi toată discuția)
Decontare bon si factura viov viov e adevarat ca daca bonul fiscal nu are stampila pe verso nu e valabil si daca valoarea lui depaseste 100 lei , atunci e obligatoriu factura ma refer la ... (vezi toată discuția)
Achizitie de la o pers.fizica lidiao lidiao Buna ziua, am achizitionat de la o persoana fizica un utilaj, am incheiat un contract intre mine si el, plata am facut-o din contul de euro, pe contract trec ... (vezi toată discuția)