Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua!va rog sa ma ajutați cu un răspuns.Daca ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua!va rog sa ma ajutați cu un răspuns.Daca după moartea ...

Bună ziua!va rog sa ma ajutați cu un răspuns.Daca după moartea tatălui meu eu,fiind minora și reprezentata de un curator ,am renunțat la casa ptr o suma modica de bani întrucât am fost constrânsa de frații acestuia ,mai pot face ceva după 26 de ani?Dupa acest timp sunt căutată ptr a vinde un teren care nu a fost prins atunci în acte.Va mulțumesc !
În realitate, nu ati renunțat, ci vi s-a plătit o sulta pentru cota dvs. Nu mai puteți reveni asupra deciziei. Acum aveți grija sa vi se plătească la cota pieței.
Mulțumesc!trist când alții hotărăsc ptr tine...
gi-jane2 a scris:

În realitate, nu ati renunțat, ci vi s-a plătit o sulta pentru cota dvs. Nu mai puteți reveni asupra deciziei. Acum aveți grija sa vi se plătească la cota pieței.

Bună seara!revin cu o întrebare asupra problemei de săptămâna trecută și pe aceasta cale va mulțumesc frumos ptr răspuns. Am întrat în posesia unei copii xerox a unui contract de vânzare cumpărare de atunci de care eu nu știu nimic. Atunci am renunțat la moștenire constransa în urma unei sulte care în acest act este imensa iar eu am primit mai puțin iar cumpărătorul este un var pe care abia astăzi l-am cunoscut.... Totul pare fals iar nedumerirea mea este ca ,curatorul meu a fost o mătușa ptr ca mamei nu i s-a dat voie dar în acest act apare mama mea.,Dacă am martori ,ca acel curator nu a fost mama ,mătușa mea fiind în viata mai pot contesta?noi nu am făcut decât un partaj voluntar atunci iar ieri am primit o copie a unui act de vanzare cumparare, legalizat de altfel pe 20/02/2024.Daca ma mai puteți ajuta cu o informație, v-as fi recunoscătoare.Multumesc!Seara buna!