Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am cumparat anul trecut in vara un teren si as vrea sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am cumparat anul trecut in vara un teren si as vrea sa il imprejmuiesc ...

Am cumparat anul trecut in vara un teren si as vrea sa il imprejmuiesc cu plasa de sarma(stalpi de metal infipti in pamant de care sa leg plasa de sarma. Am nevoie de autorizatie de constructie pentru asta? Fara fundatie fara niciun beton
Bună ziua! Sunt urbanist în cadrul unei primării. Nu, nu trebuie documentație și nici autorizație de construire pentru ÎMPREJMUIRE la front stradal (gard), dacă acesta nu este betonat.
Dupa cate stiu eu,aveti nevoie de autorizatie.Cel mai bine,intrebati la primarie,ca sa nu aveti probleme.
P.S: conf. legea 50/1991
Am fost azi la primarie(Alba Iulia) si mi-au zis ca indiferent din ce il fac trebuie documentatie si autorizatie de construire. Gardul nu o sa fie la strada,ii in spatele curtii mele,in camp.

maria.r016 a scris:

Bună ziua! Sunt urbanist în cadrul unei primării. Nu, nu trebuie documentație și nici autorizație de construire pentru ÎMPREJMUIRE la front stradal (gard), dacă acesta nu este betonat.