avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contracte de intermediere forță de muncă Non-UE?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contracte de intermediere forță de muncă Non-UE?

Bună ziua, am următoarea întrebare, dacă am o firmă care are Cod CAEN 7022 (consultanță), oare pot încheia contracte de intermediere cu un angajator român pentru a identifica și a pune în legătură a acestuia cu forță de muncă Non-UE?
Vă mulțumesc anticipat!
Ultima modificare: Vineri, 23 Februarie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:34, 23 Februarie 2024
Va trebuie CAEN 7810 - Activitati ale agentiilor de plasare a fortei de munca
Ultima modificare: Vineri, 23 Februarie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma de consultanta ohiki ohiki Buna ziua! Am o intrebare pentru dvoastra. O firma de consultanta cu cod caen 7022 poate avea un contract de colaborare cu o alta firma , firma de plasarea ... (vezi toată discuția)
Cod caen 7810 e bun pentru plasarea fortei de munca a cetățenilor non ue pe teritoriul româniei? stelian20 stelian20 Buna ziua. Am societate comerciala cu cod CAEN activ 7810. Doresc plasarea fortei de munca a cetățenilor non UE pe teritoriul României. Este suficient codul ... (vezi toată discuția)
Care caen se potrivește? smilys smilys Buna ziua, ajutati-mă vă rog care dintre CAEN-uri s-ar potrivi cel mai bine. Doresc să înființez un SRL, activitatea propriu zisă va fi promovarea ... (vezi toată discuția)