Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Locatarul construiește fără acordul celorlalți ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Locatarul construiește fără acordul celorlalți locatari o ...

Locatarul construiește fără acordul celorlalți locatari o ușă pe spațiul comun, pentru a obstrucționa întrarea la subsol a celorlalți locatari. A fost notificat să demoleze pe cale amiabilă ușa, a refuzat, nu a vrut să semneze constatarea făcută de reprezentantii de la Disciplina în construcții sesizati în acest caz. Ce urmează dacă nu demolează ușa în termen de 7 zile, acordat de reprezentanții de la Disciplina în construcții?
In mod normal, locatarul respectiv va fi amendat contraventional, repetat, de catre inspectorii primariei/ inspectorii ISCtii. pana va aduce subsolul la starea initiala.