Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara, Pot ataca in instanta niste IFN-URI care ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara, Pot ataca in instanta niste IFN-URI care practica ...

Buna seara,

Pot ataca in instanta niste IFN-URI care practica dobanzi foarte mari si penalitati extra mai mari decat dobanzile ? Practic daca ai probleme o luna si depinzi de un singur salariu si nici acela intreg iti e aproape imposibil sa revii cu linia de credit respectiva.

Multumesc !
Ceea ce puteti sa mai faceti acum este sa reduceti cheltuielile pentru a rambursa creditul. Succes!
Nu am înțeles niciodată cum de BNR permite activitatea acestor escroci. Dar asta este situația, ei operează legal, pe dvs. nu v-a obligat nimenea să apelați la ei, odată ce ați apelat, și ați semnat un contract, contractul este legea părților. Nu vă mai pierdeți vremea, nu vă mai uitați în gura d-lui avocat Piperea, pentru care dreptatea este numai de partea debitorilor.
Pe de altă parte nici poziția dvs. nu mi se pare corectă: adică veniți la mine, facem o tranzacție, după care vi se năzare că ați fost dezavantajat.

Arrow127 a scris:

Buna seara,

Pot ataca in instanta niste IFN-URI care practica dobanzi foarte mari si penalitati extra mai mari decat dobanzile ? Practic daca ai probleme o luna si depinzi de un singur salariu si nici acela intreg iti e aproape imposibil sa revii cu linia de credit respectiva.

Multumesc !