avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara, Pot ataca in instanta niste IFN-URI care ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara, Pot ataca in instanta niste IFN-URI care practica ...

Buna seara,

Pot ataca in instanta niste IFN-URI care practica dobanzi foarte mari si penalitati extra mai mari decat dobanzile ? Practic daca ai probleme o luna si depinzi de un singur salariu si nici acela intreg iti e aproape imposibil sa revii cu linia de credit respectiva.

Multumesc !
Cel mai recent răspuns: hotumattua , utilizator 08:32, 29 Februarie 2024
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ceea ce puteti sa mai faceti acum este sa reduceti cheltuielile pentru a rambursa creditul. Succes!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu am înțeles niciodată cum de BNR permite activitatea acestor escroci. Dar asta este situația, ei operează legal, pe dvs. nu v-a obligat nimenea să apelați la ei, odată ce ați apelat, și ați semnat un contract, contractul este legea părților. Nu vă mai pierdeți vremea, nu vă mai uitați în gura d-lui avocat Piperea, pentru care dreptatea este numai de partea debitorilor.
Pe de altă parte nici poziția dvs. nu mi se pare corectă: adică veniți la mine, facem o tranzacție, după care vi se năzare că ați fost dezavantajat.

Arrow127 a scris:

Buna seara,

Pot ataca in instanta niste IFN-URI care practica dobanzi foarte mari si penalitati extra mai mari decat dobanzile ? Practic daca ai probleme o luna si depinzi de un singur salariu si nici acela intreg iti e aproape imposibil sa revii cu linia de credit respectiva.

Multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Credit pana la salariu de la un ifn koszti koszti Buna ziua. In decembrie am luat un credit on line in valoare de 2000 ron credit pana la salariu.deci pe termen de 20 zile. Nereusind sa platesc la timp ifn ... (vezi toată discuția)
Vreau sa initiez un proces colectiv impotriva ifn -urilor daniel241 daniel241 Inainte de toate vreau sa mentionez ca dispun de resursele financiare ,timp si rabdarea necesara pentru a incepe un proces colectiv impotriva ifn -urilor. Am ... (vezi toată discuția)
Comisioane si dobanzi penalizatoare lilianatamasi lilianatamasi Buna ziua am contractat un credit ipotecar de la un ifn,si din motive de sanatate nu am reusit sa platesc 2 rate si am fost anuntata cand am vrut sa achit ca a ... (vezi toată discuția)