Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna contracte consecutive
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna contracte consecutive

Un salariat a lucrat in societate pana la data de 29.02.2024 inclusiv. Incepand cu data de 01.03.2024 incheie un alt contract cu aceeasi societate. In conditiile in care practic nu a avut intrerupere de activitate, trebuie sa achitam concediu de odihna neefectuat pentru 2 luni? Salariatul ar prefera sa nu il privam de dreptul la odihna.
zpavel_alia, utilizator
Nu platesc CO neefectuate aferente fiecarui c.i.m. ..legea este clara in aceasta privinta.

Va multumesc!