Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Examen de grad pe perioada unei detasarii
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Examen de grad pe perioada unei detasarii

Buna ziua!
Un functionar public este detasat din locatia A in locatia B.
In locatia A se desfasoara un examen de promovare in grad in perioada in care este detasat. Poate acest functionar sa participe la examen fara incetarea detasarii.
Multumesc!
Da, poate participa la examenul de promovare.