Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, Am o problema cu citarea unui parat ca ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, Am o problema cu citarea unui parat ca persoana fizica. ...

Buna ziua,
Am o problema cu citarea unui parat ca persoana fizica. Este vorba de un arendas care nu a platit arenda timp de cativa ani si in cererea de chemare in judecata am indicat datele societatii agricole al carei reprezentant este arendasul insa doresc sa fie chemat si acesta pentru a se administra interogatoriul personal. Problema este ca in contractul de arendare acesta are doar numele si prenumele trecut, fara CNP si domiciliu, iar instanta mi-a pus in vedere sa fac precizari in legatura cu aceste date pe care nu le cunosc. Precizez ca arendasul a semnat de primire cererea de chemare in judecata pentru societatea agricola dar nu s-a prezentat la primul termen. Ce se poate face pentru a-l cita?
Va multumesc anticipat!
Buna ziua,
Contactati un avocat care sa va ajute cu o cerere la directia de evidenta a populatiei