Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Îmi expira pasaport in alta țara in timpul unui ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Îmi expira pasaport in alta țara in timpul unui contract, pot ...

Mi se expira pasaport in alta țara ..in timpul unui contract..pot calatori spre Romania sau eventual pot face acolo o forma de pasaport?
Puteti lua de la ambasada/ consulat un titlu de călătorie.

. 22. -
Titlul de călătorie este documentul care se eliberează de misiunile diplomatice sau oficiile consulare ale României cetăţenilor români aflaţi în străinătate, care nu mai posedă document de călătorie valabil, pentru ca titularul să îşi poată continua călătoria, reglementa şederea ori pentru a se întoarce în ţară

[ link extern ]
gi-jane2, moderator