Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pana la urma ,la ce sunt sanse sa primesc? Pensie de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pana la urma ,la ce sunt sanse sa primesc? Pensie de boala sau ...

Pana la urma ,la ce sunt sanse sa primesc?
Pensie de boala sau indemnizatie de handicap...tot nu inteleg..
Cele două se pot cumula.Important este să fiti încadrat în grade de invaliditate și de handicap.
@ Carp Mircea
Discuția a început aici:
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Poate sunt importante amănuntele din acel topic.
D nul Carp,deocamdata,nu mi doresc decat indemnizatie de handicap,concret,ce ar trebui sa fac.?Eu,inca muncesc,si mi doresc si pe viitor, cat pot si cat imi ingaduie boala..Sunt cadru didactic si inca pt sa mi exercit profesia..Durerile le tin cat pot de mult sub control.Va mulțumesc mult!

Carp Mircea a scris:

Cele două se pot cumula.Important este să fiti încadrat în grade de invaliditate și de handicap.