avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 318 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sunt femeie in varsta de 56 ani si 10 luni. As vrea sa ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sunt femeie in varsta de 56 ani si 10 luni. As vrea sa stiu cand ...

Sunt femeie in varsta de 56 ani si 10 luni. As vrea sa stiu cand m-as putea pesnsiona anticipat, daca lucrez din luna octombrie anul 1991.
Cel mai recent răspuns: mvasilescu , utilizator 20:39, 19 Martie 2024
Mai 1967
Iulie 2030 63/2 35/0
-Conditii de indeplinit:
(1)Varsta 58 ani si 2 luni.
(2)Stagiul complet contributiv 35 ani.
Sa inteleg ca in luna DECEMBRIE 2026 m-as putea pensiona anticipat, intrucat atunci as indeplini cele doua conditii si anume: as avea implinita varsta de 58 ani si 2 luni, precum si stagiul complet contributiv de 35 ani?
Da.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul iesire la pensie sc gerom trans sa sc gerom trans sa Buna ziua, Sunt nascuta in iulie 1967 si as dori sa stiu când pot iesi la pensie dar daca se poate as dori si o explicatie in sensul cum creste gradual in ... (vezi toată discuția)
Pensionare la 63 de ani sau la 59 si 10 luni... lia19 lia19 O persoana este nascuta in 08.07.1954.Cautand in tabelul Casei de Pensii,anexa V, VÂRSTE STANDARD de pensionare, stagii complete si stagii minime de cotizare ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, sunt născută în septembrie 1967 și lucrez din ... Midor Midor Bună ziua, sunt născută în septembrie 1967 și lucrez din octombrie 1990, dar am avut o întrerupere de 1 an și 6 luni. Vă rog să-mi spuneți când mă ... (vezi toată discuția)