Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sunt femeie in varsta de 56 ani si 10 luni. As vrea sa ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sunt femeie in varsta de 56 ani si 10 luni. As vrea sa stiu cand ...

Sunt femeie in varsta de 56 ani si 10 luni. As vrea sa stiu cand m-as putea pesnsiona anticipat, daca lucrez din luna octombrie anul 1991.
Mai 1967
Iulie 2030 63/2 35/0
-Conditii de indeplinit:
(1)Varsta 58 ani si 2 luni.
(2)Stagiul complet contributiv 35 ani.
Sa inteleg ca in luna DECEMBRIE 2026 m-as putea pensiona anticipat, intrucat atunci as indeplini cele doua conditii si anume: as avea implinita varsta de 58 ani si 2 luni, precum si stagiul complet contributiv de 35 ani?
Da.
multumesc