avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Actiuni la Griro SA si nu am primit niciun ban
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Actiuni la Griro SA si nu am primit niciun ban

Buna ziua, am actiuni la Griro SA si nu am primit niciun ban de pe urma lor.
Ma interseaza daca mai sunt valabile, daca se mai pot recupera banii din anii trecuti.
Ultima modificare: Sâmbătă, 23 Martie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: zbirlici2024 , utilizator 12:13, 22 Martie 2024
Banii din dividende mai vechi de 3 ani nu se pot recupera. Trebuie permanent sa va interesați de situația actiunilor deținute la aceasta firma cât și pe la fiecare din cele cinci SIF-furi pe la care mai aveți câteva actiuni, pentru ca firma nu e obligata sa va anunțe personal sau sa va trimeata banii.
Pentru a vedea câte actiuni dețineți și la ce firme, puteți sa va adresați la Depozitarul central din București cu o cerere pentru a va da un extras de cont pe CNP-ul dumneavoastra, cu acțiunile la zi.
Ultima modificare: Vineri, 22 Martie 2024
george-neagu, moderator
Multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat de acționar peco Ivan camelia 12 Ivan camelia 12 Bună ziua. Am un certificat de acționar Peco Timiș. Cum se poate valorifica? Sau cum se procedează firma fiind preluata de OMV Petrom? Mulțumesc! (vezi toată discuția)
Acțiuni la petrotel lukoil Giselee Giselee Bună ziua, După revoluție, mama mea a cumpărat acțiuni la PetroTel Lukoil (în Teleajăn), care au fost preluați ulterior de actualul Lukoil, din ... (vezi toată discuția)