Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Actiuni la Griro SA si nu am primit niciun ban
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Actiuni la Griro SA si nu am primit niciun ban

Buna ziua, am actiuni la Griro SA si nu am primit niciun ban de pe urma lor.
Ma interseaza daca mai sunt valabile, daca se mai pot recupera banii din anii trecuti.
george-neagu, moderator
Banii din dividende mai vechi de 3 ani nu se pot recupera. Trebuie permanent sa va interesați de situația actiunilor deținute la aceasta firma cât și pe la fiecare din cele cinci SIF-furi pe la care mai aveți câteva actiuni, pentru ca firma nu e obligata sa va anunțe personal sau sa va trimeata banii.
Pentru a vedea câte actiuni dețineți și la ce firme, puteți sa va adresați la Depozitarul central din București cu o cerere pentru a va da un extras de cont pe CNP-ul dumneavoastra, cu acțiunile la zi.
george-neagu, moderator
Multumesc pentru raspuns.