Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Traiesc in Romania, angajare in R.Moldova
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Traiesc in Romania, angajare in R.Moldova

Buna ziua, sunt cetatean al R. Moldova, dar detin si cetatenia Romaniei. Momentan locuiesc in Romania si detin si Buletin romanesc.
As vrea sa ma angajez remote, la o companie din R. Moldova, cu contract de munca si toate taxele platite in Moldova. Pot avea probleme daca banii incasati in R. Moldova cu actele din R. Moldova, ii transfer pe un card deschis la o banca in Romania, cu actele din Romania ? Mentionez ca vreau sa raman in continuare sa traiesc in Romania, doar sa lucrez online pentru o firma din Moldova
malo43, utilizator