avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pensionar dacă are venituri din chirie
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pensionar dacă are venituri din chirie

Bună ziua,un pensionar dacă are venituri din chirie trebuie sa plătească impozitul la stat?Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 27 Martie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:13, 27 Martie 2024
Da. Va depune declaratia unica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contribuție la pensie pentru venitul din închirieri? Mirela Cristina Mirela Cristina Bună ziua! Vă rog să mă ajutați cu o problemă dacă se poate! Am auzit din diferite surse că după noul cod fiscal, pensionarii care au venituri din ... (vezi toată discuția)
În 2017 am avut venituri din chirii declarate și impozitate. de ce se mai trec în declarația unică, vor mai fi impozitate o dată? adrian140 adrian140 În 2017 am avut venituri din chirii ,declarate, cu impozitul plătit în 2017. Acum, de ce se mai trec în declarația unica, vor mai fi impozitate o data ? (vezi toată discuția)
Impozit pe venituri din inchiriere decs decs Buna ziua! Am dat spre inchiriere o locuinta, ma ajutati va rog cu informatii privind documentele pe care trebuie sa le depun la ANAF si sumele pe care le ... (vezi toată discuția)