Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Anul acesta când am fost la primărie sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Anul acesta când am fost la primărie sa plătesc ...

Bună ziua! Anul acesta când am fost la primărie sa plătesc impozitul mi s-a spus ca nu trebuie sa achit impozitul pentru 25 ha teren intabulat , doar pentru 3 ha care nu sunt intabulate. Vreau sa specific ca am IF și nu înțeleg de ce mi s-a spus ca nu plătesc impozit pe cele 25 ha intabulate.
Maria Rîpan, utilizator
Buna ziua, daca aveti titlu de proprietate pe toata suprafata, declarati si platiti impozit pe toata suprafata infiderent daca este/nu intabulata.