Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... - Problema de lucru - Buna ziua! Lucrez pe un post de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

- Problema de lucru - Buna ziua! Lucrez pe un post de conducere ...

- Problema de lucru -
Buna ziua! Lucrez pe un post de conducere la o firma de retail. Mi-am stabilit zilele libere cu o saptamana inainte. In ziua mea libera sunt sunat sa vin la lucru pentru ca nu se simte ok o colega. Daca eu nu vreau si nu am nici posibilitatea, sunt obligat sa vin din ziua mea libera? Este legal sa primesc sanctiuni sau sa fie acesta un motiv legit pentru o eventuala incheiere de colaborare?
Nu sunteti obligat sa veniti la munca ...sanctiunile se aplica dupa o anumita procedura si care pot determina incetarea c.i.m.