Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am deschis o acțiune în instanță unei case locale ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am deschis o acțiune în instanță unei case locale de pensii.Casa ...

Am deschis o acțiune în instanță unei case locale de pensii.Casa a depus intâmpinarea și instanța a fixat termenul de judecată.Nu se mai dă răspuns la întâmpinare ? S-au schimbat procedurile ?
Buna ziua,

Raspunsul la intampinare nu se comunica, daca acesta a fost depus, veti lua la cunostinta de continutul acestuia de la dosarul cauzei.
Multumesc.
Problema este ca eu trebuia sa primesc intampuinarea pentru ai da raspuns.
Intampinarea nu a mai venit pentru ai da ras;puns si s-a fixat termen de judecata inca din data de 22/03/2024.
Carp Mircea, utilizator
Poate nu au depus intampinarea.
Se deduce prin/din fixarea datei de judecata ca s-a depus intampinarea.
A fost depusa exact la limita celor 25 zile lucratoare(14/02-22/03).13/05-termen de judecata.
Dar nu a mai fost comunicata reclamantului pentru a i se da rataspuns.
Considet ca i s-a facut un mic avantaj paratei.
Parata stie ce s-a cerut in cererea de chemare in judecata.
Reclamantul nu stie ce a sustinut parata in intampinare.,
In aceste conditii, intreb:
Este obligatoriu sa se transmita/comunice intampinarea reclamantjului pentru a-i formuila un raspuns ?
Carp Mircea, utilizator
Este obligatoriu sa se comunice intampinarea reclamantului .